Co się dzieje, gdy wypijesz za dużo Coca-Coli: Niebezpieczeństwa związane z napojami dietetycznymiPicie zbyt wielu napojów bezalkoholowych nie jest dla Ciebie dobre. Wysoki poziom cukru, sztucznych słodzików i konserwantów ma negatywny wpływ na Twój organizm. Ale istnieją również różnice pomiędzy różnymi rodzajami napojów bezalkoholowych, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie. Najbardziej zauważalna jest różnica między piciem zwykłej Coca-Coli a jej dietetycznych wersji. Coca-Cola istnieje od 1886 roku, kiedy to John Pemberton po raz pierwszy sprzedał ją w swojej aptece w Atlancie jako napój leczniczy; była to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na "zdrowe" alternatywy dla zwykłych napojów bezalkoholowych. Jednak badania pokazują teraz, że picie dietetycznej sody może być w rzeczywistości bardziej szkodliwe niż picie standardowej Coca-Coli z cukrem. Przyjrzyjmy się więc, dlaczego tak jest...

Co jest w puszce coli?

Główne składniki puszki Coca-Coli to woda, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy (HFCS), dwutlenek węgla oraz śladowe ilości różnych aromatów i dodatków. Należą do nich: kofeina, kwas fosforowy, cukier, karmel, kwas cytrynowy, naturalne aromaty i inne dodatki smakowe, benzoesan potasu, kwas erytoryczny, cyklaminian sodu, źródło fenyloalaniny i inne składniki. Pierwsze trzy składniki trafiają do każdej puszki Coca-Coli, ale są w różnych proporcjach w zależności od tego, czy jest to napój dietetyczny czy standardowy. W dietetycznej Coca-Coli głównymi składnikami są woda, HFCS i CO2. Jak widać, jedną z głównych różnic między wersją zwykłą a dietetyczną jest ilość substancji słodzących.

Jak picie zbyt dużej ilości Coca-Coli wpływa na twoje ciało

- Wysoki poziom cukru, sztucznych słodzików i konserwantów ma negatywny wpływ na Twój organizm.

- Picie zbyt wielu napojów bezalkoholowych nie jest dobre dla Twoich zębów. - Regularne picie napojów bezalkoholowych może powodować problemy trawienne.

- Niektóre marki Coca-Coli zawierają wysoki poziom kwasu fosforowego.

- Regularne napoje bezalkoholowe mogą powodować uszkodzenia wątroby.

- Dietetyczne napoje bezalkoholowe mogą powodować przejadanie się.

- Regularne napoje bezalkoholowe mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.

- Regularne napoje bezalkoholowe mogą zwiększać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

- Regularne napoje bezalkoholowe mają wysoką zawartość kalorii.

- Regularne napoje bezalkoholowe mogą zwiększać ryzyko chorób serca. To tylko niektóre z negatywnych skutków picia zbyt dużej ilości Coca-Coli na Twój organizm. Jak widać, negatywne skutki regularnej Coca-Coli i jej dietetycznych wersji są prawie takie same. Jedyną różnicą jest ilość kalorii.