5 pomysłów na podziękowania dla gościOrganizujesz wesele, chrzciny lub komunie? A może wkrótce odbędzie się Twoje baby shower? Niezależnie od okazji warto zadbać o drobne upominki dla gości, które będą stanowiły podziękowanie za ich obecność. Co możesz podarować swoim bliskim? W co zapakować prezenty, aby wyglądało to estetyczne?

5 inspiracji na podziękowania dla Twoich gości

Podziękowania dla gości to miły akcent, dlatego coraz więcej organizatorów przyjęć decyduje się go wprowadzić do swoich planów. Każdy z nich stawia sobie jednak pytania: co podarować rodzinie i przyjaciołom? Poznaj 5 propozycji, które sprawdzą się niezależnie od okazji i nie obciążą nadmiernie Twojego budżetu, bo kosztują zaledwie kilka złotych za sztukę.

  1. Naturalne mydełka

Mydełko to wyjątkowy, przyjemny i pachnący prezent. Możesz wykonać je samodzielnie lub zdecydować się na zakup gotowych opcji – np. w małych mydlarniach. Koszt takiego upominku będzie wynosił zaledwie kilka złotych dla jednej osoby. Sprawi jednak wiele uśmiechu, a dodatkowo spowoduje, że na sali będzie pięknie pachniało.

Jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić, możesz kupić duże mydełka i samodzielnie je pociąć – najlepiej użyć do tego noża, który stworzy np. falowany wzór. Dzięki temu wydatek będzie jeszcze mniejszy, a całość nadal będzie efektowna.

  1. Małe słoiczki miodu

Polacy kochają miód o każdej porze roku. Chętnie dodają go do zimowych oraz jesiennych herbat, ale także do letnich i wiosennych koktajli. W związku z tym z pewnością Twoi goście ucieszą się, jeśli otrzymają mały miód w podarunku. Przede wszystkim będzie to prezent o praktycznym charakterze, ale także estetycznym wydaniu.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór miodków stworzonych z myślą o tego typu wydarzeniach. Możesz w tym wypadku stworzyć też produkt częściowo DIY. Jak to zrobić? Kup miód w sprawdzonej pasiece, ale w dużych rozmiarach. Samodzielnie wybierz słoiczki i zaprojektuj etykiety, a następnie poporcjuj płynne złoto i gotowe.

  1. Sypane herbaty we fiolkach

Sypane herbaty we fiolkach wyglądają bardzo subtelnie, romantycznie i zdecydowanie są wyjątkowym upominkiem dla gości. Będą się znakomicie prezentowały na stole, który będzie np. udekorowany suszonymi kwiatami. Kolejnego dnia, po szampańskiej zabawie, goście będą mogli zaparzyć sobie herbatę, aby odpocząć i się wyciszyć.

Jaki smak herbaty wybrać? Możesz w tym wypadku postawić na swoje preferencje i podzielić się z gośćmi swoim gustem. Podaruj im to, co sam lubisz pić. Możesz też postawić na opcje wyciszające lub dodające energii.

  1. Personalizowane krówki

Zaprojektowanie własnych krówek to zawsze dobry pomysł. Mogą stanowić subtelny i spójny element, który stworzy harmonijną całość z pozostałymi akcentami dotyczącymi uroczystości – winietkami, menu i innymi elementami papeterii. Co więcej, kolejnego dnia będą one towarzyszyły gościom przy porannej kawie, umilając im te chwile.

  1. Ciastka z wróżbą

Coraz popularniejszą opcją na różnego rodzaju uroczystościach stają się ciastka z wróżbą. Można przygotować je samodzielnie lub zdecydować się na zakup gotowych opcji. Przede wszystkim goście już w trakcie przyjęcia będą ciekawi tego, co znajdą w swoim ciastku. Odczytywanie wróżb stanie się więc dla nich atrakcją. Same ciastka, choć proste, będą przy okazji miłym dodatkiem do kawy czy herbaty.

Zamiast wróżb możesz umieścić w wypiekach np. wyzwania typu: zatańcz z Panną Młodą, zrób sobie selfie z tatą Pana Młodego, wybierz się z solenizantem na spacer po imprezie itp. Dzięki nim goście będą się ze sobą integrować, a także zyskają okazję do pogłębienia więzi z daną osobą.

Pomysły na prezenty dla gości mają uniwersalny charakter, więc sprawdzą się na różnych uroczystościach. Przy okazji kosztują niewiele, dlatego nie obciążą nadmiernie budżetu.

W co zapakować drobne upominki dla gości?

Co sprawdzi się najlepiej do tego, aby zapakować podziękowania dla gości? Opakowania personalizowane będą w tym wypadku idealną opcją. Woreczki, na które można nanieść wybrany nadruk, są dostępne w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. Dopasujesz je do tego, co chcesz spakować, a także do rodzaju i stylu konkretnej uroczystości. Całość będzie dobrze wyglądała, a dodatkowo będzie miała ekologiczny charakter – goście w przyszłości przeznaczą sakiewki na dowolny cel (np. do przechowywania).