Rutyna pielęgnacji skóry, która w końcu wyleczyła mój trądzik!Czy wiesz, że trądzik jest najczęstszą chorobą skóry na świecie? Czy wiesz również, że u dorosłych kobiet występuje największa częstość występowania trądziku? Czy jesteś kobietą, która zmaga się z trądzikiem? Czy jesteś kobietą, która od jakiegoś czasu zmaga się z trądzikiem, ale Twoja rutyna skórna po prostu nie daje rady? Prawda jest taka, że tak jak wspaniałe mogą być produkty do pielęgnacji skóry, mogą one również sprawić, że Twoja skóra się wyczerpie. Trudno jest znaleźć równowagę między stosowaniem zbyt małej ilości produktów a stosowaniem zbyt dużej. Jednak gdy już znajdziesz idealną równowagę, istnieje wiele sposobów na utrzymanie zdrowej i wolnej od pryszczy skóry.

Krok 1: Umyj twarz delikatnym środkiem oczyszczającym.

Nie da się tego obejść: musisz codziennie oczyszczać twarz. Ale sposób, w jaki oczyszczasz twarz, jest równie ważny jak częstotliwość mycia. Częstym błędem popełnianym przez wiele osób cierpiących na trądzik jest stosowanie silniejszych środków oczyszczających niż potrzebują. Takie postępowanie może podrażnić skórę i spowodować zaczerwienienie, swędzenie i/lub łuszczenie się skóry. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, najlepiej jest używać preparatu oczyszczającego przeznaczonego do skóry wrażliwej.

Krok 2: Użyj toniku, aby usunąć nadmiar zanieczyszczeń.

Toner to rodzaj produktu do pielęgnacji skóry, który należy nakładać na twarz zaraz po jej umyciu. Jego głównym zadaniem jest usunięcie z twarzy nadmiaru brudu i oleju, którego nie zdołał usunąć Twój produkt oczyszczający. Tonizowanie skóry może pomóc zmniejszyć widoczność trądziku, śladów po trądziku i/lub zaskórników. Może również pomóc w napięciu i nawilżeniu skóry, dzięki czemu Twoja cera nabierze młodzieńczego, zdrowego wyglądu. Traktuj swoją skórę z troską, wybierając tonik przeznaczony do skóry wrażliwej.

Krok 3: Nałóż żel lub krem do leczenia trądziku.

Jeśli Twój trądzik nie reaguje na codzienne oczyszczanie i tonizowanie, czas wypróbować silniejsze leczenie trądziku. Istnieje wiele różnych zabiegów na trądzik na rynku, a każdy z nich działa w swój własny, unikalny sposób. Leczenie trądziku są w wielu formach, takich jak żele, kremy, serum i sprayów. Przy wyborze nowego leczenia trądziku, należy pamiętać, aby przeczytać składniki. Składniki aktywne często spotykane w leczeniu trądziku to nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i retinol. Każdy zabieg na trądzik, który jest stosowany na twarz powinien być niekomedogenny. Niekomedogenny oznacza, że jest sformułowany tak, aby nie zatykać porów.