Kliny pod koła pozwalają ustabilizować samochód podczas postoju. Z tych niepozornych, choć istotnych akcesoriów powszechnie korzysta się w firmach transportowych i spedycyjnych, na co dzień używają ich także rolnicy i operatorzy maszyn budowlanych. Kliny przydają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szczególna dbałość o bezpieczeństwo samochodu oraz jego otoczenia. Pomagają one unikać groźnych wypadków i zapobiegać przypadkowym uszkodzeniom towarów lub otaczającej auto infrastruktury.
Czym są kliny pod koła?
Kliny to akcesoria, których zadaniem jest zabezpieczenie kół przed samoistnym poruszaniem się. Czasem, gdy samochód stoi na nierównej powierzchni, może zacząć zsuwać się w dół drogi, tym samym stwarzając ryzyko dla osób postronnych i elementów otoczenia. Na niestabilność stojącego pojazdu może również wpływać zmiana jego masy całkowitej oraz środka ciężkości, na przykład podczas rozładunku i załadunku. Umieszczenie pod kołami samochodu stożkowatych elementów pozwala stworzyć dodatkową, zewnętrzną blokadę dla jego osi. Klin podpiera opony i zapobiega ich toczeniu się dzięki swojej pochyłej rampie.
Zastosowanie klinów pod koła — gdzie przydają się te akcesoria?
Kliny pod koła przydają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie samochodu podczas postoju. Z tych elementów korzystać muszą wszystkie pojazdy powyżej 3,5 DMC. Można stosować je także w mniejszych samochodach i przyczepach — na rynku dostępne są modele o różnej wielkości, dzięki czemu łatwo znaleźć egzemplarz pasujący do wielu typów pojazdów i maszyn.
Z klinów pod koła często korzystają firmy zajmujące się transportem. Częste rozładunki i załadunki wymagają dużej ostrożności, a więc także odpowiedniego zabezpieczenia pojazdu przed przesuwaniem się. Kliny są przydatne również do unieruchamiania samochodu podczas napraw, doczepiania przyczepy czy parkowania na nierównym podłożu. Dobrze sprawdzają się one do stabilizacji maszyn rolniczych i budowlanych podczas postoju.
Jak wybrać kliny pod koła?
Kliny pod koła występują w wielu wymiarach — ich szerokość należy dopasować do rozmiarów koła. Aby mogły służyć przez długi czas, powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, niepodatnego na trwałe odkształcenia. Dobrym wyborem będą na przykład modele zrobione z mocnego termoplastiku. Ten materiał nie tylko jest w stanie wytrzymać spory nacisk, ale i jest niewrażliwy na warunki atmosferyczne — nie rdzewieje, nie nasiąka, a w upalne dni nie odkształca się pod wpływem gorąca. Upewnij się, że interesujący Cię model posiada homologację.
Gdzie szukać blokad pod koła dla swojego samochodu?
Klinów pod koła można szukać w sklepach specjalizujących się w akcesoriach samochodowych. Tacy sprzedawcy starannie kompletują swój asortyment, oferując klientom wyłącznie produkty dobrej jakości. Trwałe, nietoksyczne i homologowane do użytku w Unii Europejskiej kliny pod koła można znaleźć na przykład w polskim sklepie Nadkola.pl, na stronie https://nadkola.pl/pol_m_Kliny-pod-kola-230.html.
- Zewnętrzny materiał partnerski